Tábor Barrandov, ZO KINOS Barrandov Studio, Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5
druhyturnus@taborbarrandov.cz
Tábor Barrandov, Miřetín 68, 539 44 p. Proseč u Skutče

Den 8. – Vykoupení Cosetty a příprava na puťák

Když jsme v neděli ráno vstávali, ještě trošku poprchávalo. Chvíli na to ale vysvitlo sluníčko a vydrželo krásně až do večera – měli jsme opět štěstí, program nám počasí skoro neovlivnilo.

Dopoledne starší děti podle slavné literární předlohy potřebovaly vykoupit chudáka Cosettku od zlého hospodského Thénardiera. Družinky nebyly líné, a tak po nasbírání dostatečného počtu „argumentů“ (nanošením vody, zametením hostince, rozděláním ohně a v neposlední řadě přezpíváním hospodské odrhovačky) nebohou dívku zachránily.

Odpoledne se každý oddíl věnoval své činnosti. Za zmínku určitě stojí, že nejmenší holčičky dostaly velkou pochvalu za to, jak krásně zvládly lezení na vysokých lávkách v lanovém centru.

Večer se všichni připravovali na dnešní výlety a puťák. (Ty probíhají v dost netradičním duchu – žádná návštěva městečka, žádný rozchod nebo nakupování dobrot, musíme se obejít s delší procházkou po okolí, svačinou z balíčku a pohodou u ohýnku v lese.)

Chvíli po večerce se naším údolím prohnala bouřka s pěkným lijákem. Nebylo to ale nic extrémního, zkontrolovali jsme všechny chatky a stany a zjistili, že až na několik výjimek děti spokojeně spí a hromy ani blesky se nenechají rušit. Nikam nám nenateklo, říčka zůstala poslušně ve svém korytu, je přibylo pár louží, na kterých už od rána pracuje sluníčko.

Tak přejeme příjemný začátek pracovního týdne a buďte s námi aspoň v duchu (a prostřednictvím fotek tady i na facebooku), je tu krásně.