Tábor Barrandov, ZO KINOS Barrandov Studio, Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5
druhyturnus@taborbarrandov.cz
Tábor Barrandov, Miřetín 68, 539 44 p. Proseč u Skutče

Den 11. – Malá zálesácká, etapovka a oheň

Ráno na snídani jsme už zase byli úplně kompletní – nejstarší dívčí oddíl se vrátil z putování, které si (na rozdíl od kluků, představte si to) o jednu noc protáhl.

Starší děti měly dvanáctý den program po oddílech, kdežto mladším se to sešlo tak, že absolvovaly převážně program společný. Dopoledne probíhala zálesácká maturita – u těchto oddílů chodí po stanovištích děti ve družinkách z etapové hry. Navštívily tak společně zdravovědu, ohně/ohniště/tábořiště, pilu/sekeru/nůž, uzle, orientaci a přírodu a dohromady sbíraly body pro svou družinku. Odpoledne pokračovala malá etapová hra klasickou etapou včetně divadelní scénky – bylo třeba postavit obydlí pro chudáka trolla Randála, který obývá skládku a od něhož děti nutně musely získat kouzelnou kovadlinu. Protože bez té se nedají kout magické předměty.

Kvečeru nám sice sprchlo, ale déšť, i když vydatný, naštěstí netrval dlouho a nenarušil nám tak ani nástup, ani večerní posezení u ohně.

Už se blížíme ke konci, tak nám držte palce, ať se vše vydaří. Těšíme se na vás v sobotu! (Ale teda stýskat se nám po táboře bude strašně…)