Tábor Barrandov, ZO KINOS Barrandov Studio, Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5
druhyturnus@taborbarrandov.cz
Tábor Barrandov, Miřetín 68, 539 44 p. Proseč u Skutče

Den 5. – Hledání zločince a retro olympiáda

Jak jsme prožili včerejšek? No přeci bezvadně. Dopoledne jsme se všichni v pořádku vrátili ze spaní v lese a umyli a uklidili karimatky, ešusy, kotlíky, plachty a tak dále.

V rámci velké etapovky musely družinky získat sedm indicií, které jim umožnily identifikovat, který ze čtyřiceti podezřelých je pravý zločinec Jean Valjean. Jedenácti družinkám se to úspěšně podařilo, to vůbec není špatné skóre.

Odpoledne bylo celkem klasické – lezení v lanovém centru, lezení na skále a zbývající oddíly se věnovaly zálesáckým dovednostem nebo hrám v okolí tábora.

Večerní program byl nový – místo zápasu vedoucích ve famfrpálu jsme letos vyzkoušeli novinku. Také jsme změřili své síly ve sportu, ale tentokrát nešlo o sport míčový a týmový, ale o několik olympijských disciplín. Letošní tokijské LOH provázejí nejrůznější komplikace ohledně testování a nakažených sportovců, kdo ví, jak to všechno dopadne. A tak jsme nechtěli nic ponechat náhodě a udělali jsme si olympiádu vlastní – tu nám už nikdo nevezme. Zájemci se pod olympijskou vlajkou utkali v maratonském běhu, rychlochůzi, parkuru, plavání, moderní gymnastice a zápasu. Vítěze jsme nevyhlašovali, vyhrál každý, kdo se pobavil.